Okapy hrají v ochraně vaší střechy hlavní roli a chrání celou stavbu před vodními škodami. Profesionálně nainstalovaný okapový systém odvádí dešťovou vodu pryč od střechy a základů domu a předchází problémům jako - zatékání, eroze půdy nebo dokonce narušení základů.

Výběr profi klempíře a montáž okapů

Montáž okapů vyžaduje preciznost a zkušenosti. Zvolit profesionální klempíře pro montáž okapů je investicí do dlouhodobé ochrany vašeho domu. Pouze správná montáž od zkušeného klempíře vám zajistí dlouhou životnost okapů a minimum problémů.

Průběh montáže

  • vyměříme a dodáme správné rozměry okapů,
  • instalujeme držáky a připevníme žlaby pro správný spád odvodu vody,
  • odborně spojíme jednotlivé sekce okapu, tak aby byly vodotěsné a připojíme svislé svody, které odvádějí vodu od střechy k zemi nebo do drenážního systému,
  • celý systém pečlivě zkontrolujeme a dáme vám doporučení na údržbu okapů.

Instalace okapů

Střešní okapy

Jak vybrat správný okap pro vaši stavbu

Vhodně instalovaný okapový systém prodlužuje životnost vašeho domu. Udržuje stavbu suchou a bez vlhkosti. Okapy si u nás můžete vybrat hned z několika oblíbených materiálů:

  • plast - cenově nejdostupnější a přitom odolný vůči korozi
  • měď nebo pozinkovaná ocel - pevnější materiály
  • hliník - skvěle odolává korozi, je lehký a snadno se instaluje

Při výběru určitě myslete také na technické nároky na okapový systém a vzhled okapu, tak aby korespondoval s exteriérem vašeho domu.

Pravidelná údržba okapů

Čištění okapů doporučujeme dvakrát do roka, na jaře a podzim, a to kvůli nečistotám ze zimy a spadanému listí. Potřebu údržby ovlivňuje také konstrukce okapu. Méně časté čištění vyžadují okapy s ochrannými mřížkami nebo kryty.

Montáž okapů Olomouc

Volba profesionálního klempíře pro instalaci okapů zaručuje kvalitní výsledek a minimální problémy do budoucna. Pokud si nejste jisti volbou materiálu okapu, přijďte se s námi poradit. Naši klempíři vám ochotně pomohou vybrat vhodný okapový systém pro váš dům.

Nezávazná konzultace

Střecha s okapem